Home

Ödüllü yazar Iain Reid’in ilk romanı, her adımda okurların soluğunu kesen muhteşem psikolojik gerilim romanı denildiği için kitabı aldım ve Oscar ödüllü yönetmen Charlie Kaufman imzasıyla filme uyarlanacağını ve Netflix yapımı olarak hayata geçirileceğini öğrenince de okuma listemin başına alarak kitabı okudum. Netflix üyeliği de aldığım bir dönemde kitabı okumadan filmi çıksa çatlardım tabi:)

Sonuç benim için soru işareti…

Erkek arkadaşının ailesiyle tanışmaya giden bir kadın ve onun yolda ilişkisini sorgulaması ile başlıyor kitap. Bitmeyen araba yolculuğu, kadının ilişkisini ve hayatını sorgulaması veya bizim öyle sanmamız ve kitabın sonu beni bunalttı.

Çok mu fazla bir beklentim vardı onu mu bulmadım yoksa kitabın tarzı mı bana uygun değil anlamadım. Okuru ilk sayfadan itibaren içine alan bir kitap demişler beni bir türlü içine alamadı kitap. Hayatımı ve ilişkilerimi sorgulatması ise pek mümkün olmadı açıkçası. Yalnızlık ile ilgili konu ayrı o kısmı vurucu.

Benim anlayışım mı kıt acaba? Ben niye anlamadım bu kitabı?

Tanıtım Bülteninden

Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum adsız kadın kahramanın terk etmeyi düşündüğü erkek arkadaşı Jake’le çıktığı araba yolculuğuyla başlıyor ve okuru hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir dünyaya götürüyor. Bu ilk romanıyla psikolojik gerilim türünün başarılı örneklerinden birine imza atan Iain Reid, bundan böyle adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s